Ogłoszenia parafialne

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1 kwietnia 2018 r


 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. msze św. jak w niedzielę. Zbieramy ofiary na katolickie uczelnie.
 2. Najbliższy Tydzień to Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 3. W środę o godzinie 13.30 pogrzeb + Bożeny Nowickiej mamy Violetty Lisoń l. 75 . Różaniec za zmarłą we wtorek po wieczornej mszy św. Dobry Jezu, a nasz Panie……
 4. W I piątek miesiąca sakrament pokuty o godziny 16.00 – 17.30. O 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci NSPJ.
 5. W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania /klasa III Gimnazjum i I ponadgimnazjalna.
 6. W sobotę od godziny 8.00 – odwiedzimy chorych, a po mszy św. wieczornej do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Przed mszą św. o godzinie 11.00 nastąpi poświęcenie dwóch obrazów związanych z kultem miłosierdzia, będzie to obraz św. Jana Pawła II umieszczony w kościele i obraz Brata Alberta, który będzie umieszczony w biurze parafialnym. Poświęcenia dokona ks. dziekan Andrzej Szczepaniak z Buku. Zbieramy ofiary na rodzinę z Alleppo. W gablocie są wywieszone życzenia, dla osób wspierających akcję Caritas Rodzina Rodzinie
 8. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Poznańskiej od rodziny Kaczmarków do Adamczaków, dziękująć za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
 9. Przewodnik Katolicki” – warto obejrzeć wymowne zdjęcie z tzw. „czarnego protestu” z dnia 25 marca w dzień Zwiastowania Pańskiego. Interesujący artykuł o kontaktach O. Jana Góry z papieżem Janem Pawłem II. może warto sobie przypomnieć, bo w poniedziałek przypada 13 rocznica śmierci Jana Pawła II.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM SKLADAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. SPÓJRZMY NA ŻYCIE Z PERSPEKTYWY ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA. JEST TO PERSPEKTYWA WIARY, ŻE ZE ZWYCIĘSTWA CHRYSTUSA MOŻE SKORZYSTAĆ CZŁOWIEK.

NIECH PRAWDA O ZMARTWYCHWSTANIU JEZUSA ROZJAŚNI NASZE MYŚLI I POPROWADZI DO RADOŚCI I POKOJU.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA

 25 marca 2018 r


 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 14.00
 2. PROGRAM LITURGII TRIDUM PASCHALNEGO

CZWARTEK

g, 19.00 – LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ

PIĄTEK

g.19.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00

SOBOTA

Adoracja Najświętszego sakramentu od 9.00 – 21.00 według planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń. Poświęcenie potraw w Niegolewie o godzinie 10.00, w Łagwach o godzinie 10.30, w Wojnowicach o godzinie 11.00 i 12.00

 1. 21.00 – LITURGIA WIGILII PASCHANEJ

Podczas święcenia potraw zbieramy żywność dla podopiecznych Domu „Pomocna Dłoń” w Brońsku.

 1. Przypominam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o uczestnictwie w Liturgii Triduum Paschalnego
 2. Do sprzątania w kościoła w środę prosimy parafian z  ulicy Poznańskiej od rodziny Rutkowskich do Puzickich, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 3. Ofiary na daninę i na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do dużej skarbony. Dotąd zebraliśmy z 139 kopert 2830 zł.  na daninę diecezjalną. Jesteśmy zobowiązani do wysłania  na daninę 2980 zł i na Dom Księży Emerytów 850 zł. Razem 3740 zł. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 982 zł.
 4. Zmarła śp. Władysława Antkowiak z Wojnowic l.87. Pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 13.30. Różaniec w sobotę po mszy św. wieczornej, w niedzielę po Gorzkich Żalach i w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Dobry Jezu, a nasz Panie…..
 5. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Obecny numer jest z dodatkiem „Rozmowy z Bogiem”. Na ławkach jest wyłożony „Przewodnik po Triduum Paschalnym”. Proszę, aby to była lektura  w każdym domu, aby dobrze zapoznać się z istotą wielkich trzech dni paschalnych i z większą świadomością wziąć udział w liturgii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 4 marca 2018 r


 1. Od poniedziałku do środy będą szkolne rekolekcje dla szkoły Podstawowej w Wojnowicach według planu przestawionego uczniom. W środę o godzinie 9.00 msza św. dla uczniów i mogących w niej uczestniczyć rodziców.
 2. W środę o wieczornej mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które będzie prowadził ks. Daniel Wachowiak dawny wikariusz w Buku.

sobota – 10 marca

g.18.00 – msza św. z nauką rekolekcyjną

po mszy św. spotkanie dla młodzieży od klasy VII – I ponadgimnazjalnej

                    niedziela- 11 marca

nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św.

poniedziałek  – 12 marca

 1. 17.00 – msza św. z nauką w Niegolewie
 2. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Wojnowicach

po mszy św. nauka dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od klasy VII – I ponadgimnazjalnej

wtorek – 13 marca

 1. 17.00 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Niegolewie
 2. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Wojnowicach

po mszy św. nauka dla rodziców dzieci I komunijnych

środa – 14 marca

g.11.00 – 12.00 – okazja do spowiedzi

g.15. 00 – 16.00 i od 17.00 -18.00 okazja do spowiedzi św.

 1. 17.00 – 17.30 – okazja do spowiedzi św. w Niegolewie
 2. 18. 00 – nowenna do MBNP
 3. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną
 4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o godzinie 17.30 – drogę poprowadzi Żywy Różaniec z parafii św. Mateusza w Opalenicy
 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek 9 marca wyruszy Ekstremalna Drogi Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa. W tym roku dostępne są trzy trasy, w tym jedna rowerowa.  EDK z Opalenicy rozpocznie się mszą św. o godz. 19.00 w kościele św. Mateusza. Zapisy na stronie www.edk.org.pl .Więcej informacji na plakacie.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na wsparcie rodzin z Aleppo.
 2. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Ratajczaków od Skotarków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 3. Dziękujemy za składanie ofiar na daninę diecezjalną. Ofiary na daninę i na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do dużej skarbony
 4. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Porcja artykułów dobra na Dzień Kobiet jeden z nich ma tytuł: „Po co świętemu kobieta”?

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 25 LUTEGO 2018 r

 


 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. o godzinie 15.00 – 16.30. O 16.30 msza św. i po mszy świętej droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych.

 

 1. Odwiedziny chorych będą przed świętami

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00.

 

 1. Rodzice dzieci I komunijnych odbierają alby w środę po mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”, a w przyszłą niedzielę na wsparci rodzin z Aleppo.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od nr 58-60, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Jest też wywiad z ks. Pawłem Pawlickim o duszpasterstwie osób uzależnionych, oraz pytanie komu Kościół odmawia katolickiego pogrzebu ?

           


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 18 LUTEGO 2018 r

 


 1. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 30, dla dorosłych o godzinie 17.30.

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00.

 

 1. Nie będzie mszy św. od poniedziałku do środy. W czwartek o godzinie 8.00 msza św. Biorą w niej udział wyjeżdżający na wycieczkę ministranci i służba liturgiczna. Proszę, aby rodzice niepełnoletnich uczestników wycieczki podpisali pisemną zgodę na udział w wycieczce.

 

 1. Nauki dla narzeczonych w kościele św. Mateusza w Opalenicy zaczynają się w I Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.45

 

 1. Bardzo proszę nie wjeżdżać samochodami po bramę cmentarza od strony kościoła. Droga na cmentarz została rozjechana przez wjeżdżające samochody.

 

 1. W przyszłym tygodniu zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Ławniczaków  do Piotrowskich, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne na słowami Jezusa na krzyżu. i o tym jak mistrz Polski kick – boxingu został franciszkaninem.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZEŃ 2018 r

 


 

 1. W Środę Popielcową msze św. w Wojnowicach o g. 8.00 i 19.00 .W Niegolewie o g. 17.00. Od 16.30 w Niegolewie okazja do spowiedzi św. Po mszach świętych zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 

 1. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 30, dla dorosłych o godzinie 17.30.

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale o g. 14.00. Kazania pasyjne będzie głosiła ks. Łukasz Łukasik z parafii św. Mateusza z Opalenicy

 

 1. Dziękujemy za ofiary na rodzinę z Aleppo. Zebraliśmy 561, 20 zł.

 

 1. Nauki dla narzeczonych w kościele św. Mateusza w Opalenicy zaczynają się w I Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.45

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Niezabitowskich do Tuliszków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” – artykuły wprowadzające nas w ważny dla naszej wiary okres Wielkiego Postu. „Mały Przewodnik Katolicki” – jako pomoc w wychowaniu chrześcijańskim dzieci.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZEŃ 2018 r

 


 

 1. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów. Jak dotychczas fantów jest niewiele.
 2. Msze św. w tym tygodniu od środy do piątku o godzinie 8.00
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 4. Dziękujemy za ofiary na Radio Emaus w kwocie 200 zł i składka inwestycyjna 1100,20 zł
 5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Dworcowej z II części, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – o batalii o ochronę życia chorych i niepełnosprawnych dzieci
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 22 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów do Nawrotów

środa 24 stycznia

 1. 15.00 –  od Misiaków do Rutkowskich

                    czwartek – 25 stycznia

 1. 17.00 – ul. Łagiewska – od rodziny Dybionków i bloki

piątek – 26 stycznia

g.15.00 – od Kozłowskich do Wenclów

sobota – 27 stycznia

 1. 10.00 – od Dudów do Korczyńskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 STYCZEŃ 2018 r

 


 1. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30..
 2. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 3. Na rodzinę z Aleppo zebraliśmy 884,65 zł
 4. Dzisiaj zbieramy ofiary na Radio Emaus. Wprzyszłym tygodniu będziemy zbierali ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 5. Od 18 – 25 stycznia Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan po hasłem „ „Prawica Twoja wsławiła się mocą”, a 17 stycznia będzie Dzień Judaizmu, a 26 stycznia Dzień Islamu.
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Dworcowej z I części, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – Po co nam rok św. Stanisława Kostki i o krajach , do których niebawem udaje się papież, o Chile i Peru.
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 15 stycznia

 1. 15.00 – ul. Słoneczna

g..15.00 – ul Kanałowa od rodziny Nowackich do Nyklów

wtorek 16 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Skotarków i Walkowskich

środa 17 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Jujków i od Piglów

czwartek 18 stycznia

 1. 15.30 – u .Wodna od rodziny Bręków i Sadłochów

piątek 19 stycznia

 1. 15.00 – ul Wodna od rodziny Nadstogów i Kaczmarków

sobota 20 stycznia

 1. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Piotrowskich do Rybickich
 2. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Ratajczaków do Skotarków

poniedziałek 22 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów  i od Nawrotów

wtorek 23 stycznia

 1. 15.00 – Łagiewska od rodziny Dybionków i bloki

środa 24 stycznia

 1. 15.00 –ul. Poznańska – od Dudów do Korczyńskich i od Wenclów do

Kozłowskich

                    czwartek – 25 stycznia

 1. 15.30 – ul. Poznańska od rodziny Rutkowskich  i od rodziny Misiaków

  


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

7 STYCZNIA 2018 r

 


 1. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30..
 2. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 3. 13 stycznia odbędzie się zabawa organizowana przez Caritas Parafialną dla osób 50+, można nabywać bilety w biurze parafialnym i u Pani Renaty Piotrowskiej. Bilety po 60 zł od osoby.
 4. Dzisiaj kolejna zbiórka na rodzinę z Aleppo. Dziękujemy za ofiary na misje zebraliśmy 391 zł
 5. W przyszła niedzielę dzień migranta i uchodźcy
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Wojnowic z ulicy Ogrodowej i Dobieżyńskiej , dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – o małżeńskich kryzysach i ich rozwiązywaniach
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 8 stycznia

 1. 15.30 – Wojnowice ul. Dworcowa

wtorek 9 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Słabych i od Kaczmarków 2 księży

środa 10 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Tomiaków i od rodziny Czubków 2 księży

czwartek – 11 stycznia

 1. 16.00 – Łagwy od Padyasków i od Łysiaków 2 księży

piątek – 12 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Dzięciołów i od Gałęckich 2 księży

sobota -13 stycznia

 1. 10.00 – ul. Dobieżyńska i Ogrodowa
 2. 10.00 – ul. Kanałowa – od rodziny Krzyśków do Zellnerów

poniedziałek 15 stycznia

 1. 15.00 – ul. Słoneczna

g..15.00 – ul Kanałowa od rodziny Nowackich do Nyklów

wtorek 16 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Skotarków i Walkowskich

środa 17 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Jujków i od Piglów

czwartek 18 stycznia

 1. 15.00 – u .Wodna od rodziny Bręków i Sadłochów

piątek 19 stycznia

 1. 15.00 – ul Wodna od rodziny Nadstogów i Kaczmarków

sobota 20 stycznia

 1. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Piotrowskich do Rybickich
 2. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Ratajczaków do Skotarków

poniedziałek 21 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów do Nawrotów

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

31 GRUDNIA 2017 r

 


 1. Na zakończenie roku msza św. w niedzielę o godzinie 17.00
 2. W Nowy Rok -Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki msze św. w Niegolewie o 9.30, w Wojnowicach o 11.00 i 16.00
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego w sobotę msze św. w Wojnowicach o godzinie 8.00 i 11.00, w Niegolewie o 9.30.. O godzinie 14.00 spotkanie seniorów z Wojnowic w sali wiejskiej. W Opalenicy o godzinie 12.45 orszak Trzech Króli.
 4. Jest jeszcze jeden bilet na koncert  5 stycznia o godzinie 19.00 w arenie poznańskiej „Poznań dla Betlejem” w cenie 40 zł
 5. Msze św. w tym  tygodniu w środę i czwartek o godzinie 6.30, w piątek o godzinie 17.00
 6. W przyszła niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego.
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 15.30 do 16.30 o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci NSPJ. O godzinie 17.00 msza św. W sobotę po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00
 8. Odwiedziny chorych będą dopiero w pierwszą sobotę lutego.
 9. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 10. 13 stycznia odbędzie się zabawa organizowana przez Caritas Parafialną dla osób 50+, można nabywać bilety w biurze parafialnym i u Pani Renaty Piotrowskiej. Bilety po 60 zł od osoby.
 11. W przyszła niedzielę kolejna zbiórka na rodzinę z Aleppo
 12. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Adamków do To  do rodziny Tomiaków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 13. Przewodnik Katolicki” – polecam artykuł „Przewodnik po kolędzie” czyli jak przyjąć księdza i nie męczyć siebie i jego.
 14. Plan kolędy

wtorek 2 stycznia g. 15.00

Niegolewo Huby – od końca

środa 3 stycznia g. 15.00

Niegolewo – od rodziny Nawrotów i od rodziny Leśniaków

czwartek – 4 stycznia

g. 15.00 – od rodziny Szelejewskich i blok od końca

g. 16.00 – od rodziny Piątyszków do pałacu

poniedziałek 8 stycznia

 g. 15.30 – Wojnowice ul. Dworcowa

wtorek – 9 stycznia

                    g. 15.00 – Łagwy od rodziny Słabych i od Kaczmarków 2 księży

środa 10 stycznia

g. 15.00 – Łagwy od rodziny Tomiaków i od rodziny Czubków 2 księży

czwartek – 11 stycznia

g. 16.00 – Łagwy od Padyasków i od Łysiaków 2 księży

piątek – 12 stycznia

g. 15.00 – Łagwy od rodziny Dzięciołów i od Gałęckich 2 księży