Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018 R.


 

 1. Od poniedziałku do piątku będą roraty o godzinie 18.00, a w czwartek o godzinie 6.45

 

 1. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Eucharystii.

 

 1. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

 

 1. Zachęcam, żeby kandydaci do bierzmowania brali udział we mszy św. czuwania – roratach, tym bardziej, że temat roku duszpasterskiego ściśle jest związany z sakramentem bierzmowania.

 

 1. Świece na stół wigilijny i opłatki do nabycia po mszy św., duże świece 13 zł, małe świece 6 zł.

 

 1. Adwentowy dzień sakramentu pokuty w poniedziałek 17.12. 2018 r. w godzinach od 11.00-12.00 i od 15.00-16.00 i od 17.00-18.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na rodzinę syryjską. Zebraliśmy 651,50 zł

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Gorzaniaków do Jujków, dziękując , sprzątającym w poprzednim tygodniu i za ofiary na kwiaty.

 

 1. „Przewodnik Katolicki” – wywiad z O. Michałem Zioło – trapistą, który ukazuje odrodzenie Kościoła na zachodzie i jakim drogami to odrodzenie się dokonuje.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018 R.


 1. Msze św. od poniedziałku do środy o godzinie 17.00, w czwartek nie będzie mszy św.

 

 1. W piątek o godzinie 12.00 „Andrzejki Samosierskie” O godzinie 12.00 msza św. po mszy św. składanie kwiatów przy kamieniu upamiętniającym żołnierzy spod Samosiery w Niegolewie

 

 1. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godziny 21.00

 

 1. Dziękujemy rodzicom, którzy przywieźli swoich synów na zbiórkę ministrantów z Łagiew i Kozłowa i 3 chłopcom, którzy wzięli udział w zbiórce

 

 1. W przyszła niedzielę zbiórka ofiar na rodzinę z Syrii.

 

 1. Dziękujemy za składanie żywności w „tytkach charytatywnych” Te dary możemy składać do przyszłej niedzieli.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent

 

 1. W niedzielę 9 grudnia podczas mszy św. o godzinie 11.00 będzie wręczenie aktów nominacyjnych ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego członkom Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Goździorów do Skotarków, dziękując , sprzątającym w poprzednim tygodniu i za ofiary na kwiaty.

 

 1. „Przewodnik Katolicki” – z dodatkiem 5 minut przed Bogiem.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018 R.


 1. Różaniec w tym tygodniu dla dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 16.30, dla dorosłych o 17.30.

 

 1. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Wojnowicach o godzinie 8.00 i 11.00. Po mszy św. o godzinie 11.00 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych

 

 1. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Niegolewie o godzinie 17.30, w Wojnowicach o godzinie 19.00.Różaniec w intencji zmarłych w Niegolewie o 17.00, w Wojnowicach o godzinie 18.30. Okazja do spowiedzi św. z okazji I piątku miesiąca od godziny 15.00 – 16.30.

 

 1. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzimy chorych. Po mszy św. wieczornej do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 1. Za zmarłych polecanych w wymiennikach będziemy się modlić podczas różańca według planu
 • piątek g.17.00 – Niegolewo
 • piątek g. 18.30 – ul. Dworcowa, Poznańska, Wodna
 • poniedziałek g. 17.30 – ul. Ogrodowa, Dobieżyńska, Robotnicza, Słoneczna
 • wtorek g. 17.30 – Kanałowa, Łagiewska i Łagwy
 1. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na rodzinę syryjską. Dziękujemy z ofiary na misje w kwocie 350 zł

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Poznańskiej od rodziny Rutkowskich do Puzickich, dziękując , małej grupie sprzątających z poprzedniej ulicy i dziękując za ofiary na kwiaty.

 

 1. „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem „5 min przed Bogiem”
 2. Nauczyciele naszej szkoły zwracają się z ogromną prośbą do wszystkich o oddanie krwi dla ojca uczennicy z klasy VI Pana Marka Kałka. który przebywa w szpitalu w Poznaniu na Oddziale Hematologii. Jest potrzebna większa ilość krwi. Nadarza się taka okazja, aby to uczynić, ponieważ w Dusznikach będzie pobór krwi w godzinach od 9.00-14.00.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21 października 2018 R.

 


 

 1. Różaniec od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, w czwartek po mszy św. o godzinie 7.30. Dla dzieci różaniec w poniedziałki, środy i piątki godzinie 16.30.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne

 

 1. W sobotę po mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży klasy VII,VIII i III Gimnazjum, Będzie to spotkanie z klerykiem , który w sobotę i niedzielę będzie zbierał ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne

 

 1. Dziękujemy za płody rolne na stołówkę dla bezdomnych Sióstr Albertynek, jak też za ofiary złożone na Fundusz III Tysiąclecia wspierający młodzież. Zebraliśmy 402 zł i za składkę inwestycyjną 1030,40 zł

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Łagiewskiej 54 do 55 i Poznańska od rodziny Korczyńskich do Kozłowskich. w sobotę od 9.00. Prosimy o sprzątanie kościoła i terenu wokół przed Uroczystością Wszystkich Świętych.  dziękując za ostatnie sprzątanie i za ofiary na kwiaty

 

 1. Zmarła św. Wiktoria Tomaszewska l.104 Dobry Jezu, a nasz Panie….

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 WRZEŚNIA 2018 R.

 


 1. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, w czwartek po mszy św. o godzinie 7.30. Dla dzieci różaniec w poniedziałki, środy i piątki godzinie 16.30.

 

 1. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

 

 1. W piątek od godziny 15.00-16.30 okazja do spowiedzi. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku NSPJ

 

 1. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych. Po mszy św. wieczornej do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszła niedzielę zbieramy ofiary na wsparcie rodziny syryjskiej.

 

 1. We wtorek 9 października po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Łagiewskiej blok 58 i 60 ,dziękując za ostatnie sprzątanie i za ofiary na kwiaty.

 

 1. „ Przewodnik Katolicki” z dodatkiem pomagającym w modlitwie „5 min przed Bogiem”

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 WRZEŚNIA 2018 R.

 


 1. We wtorek 25 września spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych w sprawie alb, będzie można nabywać różańce.

 

 1. W piątek spotkanie dla uczniów klasy VIII po wieczornej mszy św. Przynosimy na spotkanie Pismo św. i notatniki.

 

 1. W dniach 19 i 20 października planujemy pielgrzymkę do Częstochowy i Gidla. Prosimy o szybką decyzję ile osób chciałoby pojechać, ponieważ musimy zarezerwować noclegi. Zgłosiło się dotąd tylko 12 osób. Nawet te osoby, które prosiły o zorganizowanie pielgrzymki dotąd się nie zapisały.

 

 1. Informujemy, że zbiórka płodów rolnych dla stołówki dla bezdomnych prowadzonej przez Siostry Albertynki będzie 16 października

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na Uczelnie Katolickie. Zebraliśmy 255,20 zł

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Łagiewskiej od rodziny Ławniczaków do Piotrowskich do Tuliszków, dziękując za ostatnie sprzątanie i za ofiary na kwiaty.

 

 1. Zachęcamy do podjęcia służby katechisty. Informacja w „Przewodniku Katolickim” .” Wywiady i sprawozdania z Konferencji Biskupów Europy

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 WRZEŚNIA 2018 R.


 1. W poniedziałek msza św. o godzinie 8.30 na rozpoczęcie roku szkolnego, z błogosławieństwem dzieci na nowy rok szkolny

 

 1. W środę po wieczornej mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych

 

 1. W I piątek miesiąc okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00 – 17.30. O 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do NSPJ

 

 1. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych

 

 1. W przyszła niedzielę odpust MB Bukowskiej w Buku. Suma odpustowa o godzinie 12.00, której będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz Balcerek

 

 1. W przyszła niedzielę o godzinie 14.00 msza św. z okazji 40-lecia Szkoły w Wojnowicach i poświęcenie sztandaru szkoły. zapraszamy rodziców dzieci i absolwentów naszej szkoły do uczestniczenia w uroczystości.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na rodzinę syryjską

 

 1. W biurze parafialnym można kupić płyty w cenie 20 zł z piosenkami religijnymi. Dochód z płyt jest przeznaczony na wyposażenie więźniów w różańce.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Kanałowej z części I, dziękując za ostatnie sprzątanie i za ofiary na kwiaty.

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 LIPCA 2018 r


 

 1. Od poniedziałku do czwartku nie będzie mszy św. W piątek msza św. w intencji zmarłych z rocznych wymienianek.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Szewczaków do rodziny Martyłów, dziękując za ostanie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Poświęcenie pojazdów będzie 29 lipca po mszach świętych, jak też odpust w Niegolewie na mszy św. o godzinie 14.00. Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia pojazdów są przeznaczone na wyposażenie polskich misjonarzy w pojazdy, ambulanse, łodzie potrzebne w pracy misyjnej

 

 1. W piątek po mszy św.. wieczornej spotkanie osób wyjeżdzających na wycieczkę do Ukrainy. Lista uczestników choć niepełna musi zostać zamknięta, ponieważ należy podać ilość uczestników w wynajmowanych hotelach.

 

 1. Dziękujemy za wyczyszczenie rynien przy kościele i probostwie, jak też za założenie kratki przy studzience rynnowej.

 

 1. Numer „Przewodnik Katolickiego” – o wolontariacie misyjnym, co robi się w krajach Europy z opuszczonymi kościołami? czy to nasza przyszłość?

 


 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 LIPCA 2018 r


 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rodzinę syryjską Zebraliśmy

566,40 i za składkę inwestycyjną w kwocie 939, 60 zł. Od 13 maja         złożono ofiary w kwocie 3.320 zł z 61 kopert. Co spowodowało        zamknięcie spłaty za wykonanie parkingu

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Bręków do rodziny Chłopowiec do dziękując za ostanie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Poświęcenie pojazdów będzie 29 lipca po mszach świętych, jak też odpust w Niegolewie na mszy św. o godzinie 14.00

 

 1. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na wspólny wyjazd na Ukrainę.

 

 1. Numer „Przewodnik Katolickiego” – warto wiedzieć o zaangażowaniu młodych w misje o czym informuje tygodnik .

 


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 LIPCA 2018 r


 

 1. W czwartek msza św. o godzinie 8.00

 

 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. o d godziny 16.00. O godzinie 17.30 adoracja Najświętszego sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci NSPJ

 

 1. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzimy chorych. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00

 

 1. W przyszła niedzielę wspieramy rodzinę z Aleppo. Podziękowania od Caritas i relacja z Syrii zostały umieszczone na stronie internetowej parafii

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Glinków do Nowaków dziękując za ostanie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Dziękujemy za pomysł uporządkowania trawnika i zieleni przy kościele i  wyczyszczenie rynny, jak też za stałą dbałość o zieleń przy w obejściu kościoła.

 

 1. Podziękowanie za ofiary na uczelnie katolickie. Zebraliśmy 240 zł i w na tablicy ogłoszeń są podziękowania i sprawozdanie ze zbiórki na pomoc dla Domu Dziecka na Filipinach.

 

 1. W biurze parafialnym można nabywać album z nawiedzenia obrazu św. Józefa w naszej Archidiecezji. Jest też obszerna relacja zdjęciowa z naszej parafii. Cena 50 zł.

 

 1. Numer „Przewodnik Katolickiego” – o tym dlaczego Kościół przestaje być ważny dla młodych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018 r


 1. Dzisiaj / w niedzielę/o godzinie 16.00 w kościele w Buku koncert w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej. Szczegóły na plakacie.
 2. Dzisiaj gościmy O. Dariusza Godawę Dominikanina pracującego w Kamerunie. Po mszy św. będą zbierane ofiary na prowadzony przez ojca Dom Dziecka.
 3. W czerwcu nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej.
 4. W środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie – przygotowuje II Róża Matek Różańcowych
 5. W czwartek dzieci z klasy III, które przyjęły I Komunię św. wyjeżdżają do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiekrzu. Proszę do wtorku o listę dzieci i opiekunów/ Wyjazd o godzinie 17.15 sprzed kościoła/
 6. W sobotę o godzinie 10.00 msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia chorych. po mszy św. spotkanie przy kawie w sali parafialnej. Od godziny 8.00 odwiedziny chorych . Od godziny 12.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu według plany wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 7. W niedzielę o godzinie 12.00 suma odpustowa, Mszy św. będzie przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Wróbel z Poznania. o godzinie 16.00 koncert uwielbieniowy w wykonaniu Zespołu z parafii z Nowej Soli. Zapraszamy na koncert. Po koncercie wspólne spotkanie przy kawie. Zapraszamy parafian do pomocy przy organizowaniu tego spotkania. Prosimy do pomocy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Przypominam, że w tym dniu także gościmy wolontariuszy z Misji Zagranicznych Księży Sercanów. W jaki sposób wspomagamy te misje już wiemy, ale przypomnienie na plakacie.
 8. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wycieczki dla Seniorów.
 9. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Wodnej od rodziny Antkowiaków do Bręków, dziękując za ostanie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 10. Numer „Przewodnik Katolickiego” – godne polecenia : Dorośli na religię? – o uczestnictwie dorosłych w katechezach, oraz o możliwości beatyfikacji Rotmistrza Pileckiego

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018 r


 1. W oktawie Bożego Ciała gromadzą się na mszy św. mieszkańcy poszczególnych ulic i wiosek, przygotowując liturgię według następującego planu:

– poniedziałek – ulica Łagiewska

 • wtorek – Słoneczna i Dworcowa
 • środa – ul. Kanałowa
 • czwartek – Niegolewo
 • piątek – Łagwy

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godzinie 18.00. Po mszy św. procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę o stawienie się na liturgię ministrantów.  Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

 1. W I piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godzinie 18.00. Po mszy św. procesja. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 2. W sobotę o godzinie 8.00 wyjazd seniorów do Lednogóry.
 3. Dzisiaj  zbieramy po mszy św. ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.
 4. W przyszła niedzielę będziemy gościli O. Dariusza Godawę Dominikanina pracującego w Kamerunie. Po mszy św. będą zbierane ofiary na prowadzony przez `ojca Dom Dziecka.
 5. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Wodnej od rodziny Nadstogów do Szymkowiaków, dziękując za ostanie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 6. Przypomnienie o organizacji odpustu. Spotkanie przy kawie po koncercie o godzinie 16.00. Przygotowujemy jak zwykle tzw. „słodkie” Prosimy o przygotowanie stołów i ławek.
 7. Numer „Przewodnik Katolickiego” – W obecnym numerze są przedstawieni nowo wyświęceni księża. Jeden z nich został skierowany do Opalenicy parafii św. Mateusza.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 27 maja 2018 r


 1. Dzisiaj o godzinie 11.00 przystępuje po raz pierwszy do Komunii św. 36 dzieci. Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą
 2. Nabożeństwo majowe dla dzieci tylko w poniedziałek o godzinie 16.30
 3. We wtorek i środę o godzinie 16.30 próba sypania kwiatków na Boże Ciało.
 4. Zbiórka ministrantów w środę po wieczornej mszy św.
 5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa msze św. jak w niedzielę. Po mszy św. o godzinie 11.00 procesja do 4 ołtarzy ulicą Kanałową i Łagiewską na plac przed salą wiejską. Prosimy o przygotowanie wystroju okien w naszych domach, niesienia sztandarów, figurki MB Fatimskiej Dzieci I komunijne idą w strojach liturgicznych, dziewczynki sypią kwiatki. Prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy.
 6. W oktawie Bożego Ciała gromadzą się na mszy św. mieszkańcy poszczególnych ulic i wiosek, przygotowując liturgię według następującego planu:
 • piątek – ul. Poznańska
 • sobota – ul. Wodna i Robotnicza
 • niedziela- ul Ogrodowa i Dobieżyńska
 • poniedziałek – ul. Łagiewska
 • wtorek – Słoneczna i Dworcowa
 • środa – ul. Kanałowa
 • czwartek – Niegolewo
 • piątek – Łagwy

Dzieci I komunijne w ”białym tygodniu” uczestniczą we mszy św. i procesji o godzinie 18.00. Liturgię w oktawie Bożego Ciała rozpoczynamy nieszporami.

 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. do 17.30
 2. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzimy chorych. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00
 3. W przyszła niedzielę zbieramy po mszy św. ofiary na świątynie Opatrzności Bożej.
 4. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Słonecznej z części II, dziękując rodzicom dzieci z klasy II za posprzątanie kościoła na dzień I Komunii św.
 5. Numer „Przewodnik Katolickiego” z dodatkiem „5 min. z Bogiem”

 

Z A P O W I E D Z I

 

Adam Dybionka zw.cyw.z parafii Wojnowice

Joanna Błaszkowska zw. cyw. z parafii Wojnowice

 


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 29 kwietnia 2018 r

 


 1. Od 1 maja nabożeństwa majowe w tym tygodniu tylko o godzinie 17.30 w dni powszednie.
 2. 3 maja msze św. jak w niedzielę. o godzinie 11.00 msza św. w intencji strażaków
 3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. Po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Na najbliższy piątek ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych.
 6. W najbliższy czasie należy powołać nową Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Proszę o podawanie kandydatur z poszczególnych wiosek i zgłaszanie chęci do działania w obydwu radach. Możemy to zrobić osobiście lub złożyć propozycję na kartce, którą można złożyć w skarbonie. Obecna Rada kończy kadencję z momentem powołania nowej. Zebranie obecnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej odbędzie się po bierzmowaniu.
 7. W przyszła niedzielę prosimy o ofiary na rodzinę syryjską.
 8. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Robotniczej od rodziny Walkowskich do Jarochów, dziękując za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
 9. Bardzo dziękujemy za inicjatywę umycia okien kościoła łącznie z załatwieniem podnośnika.
 10. Caritas Parafialna organizuje wycieczkę dla seniorów naszej parafii do Dziekanowic i Lednogóry. Miejsca związane z historią Polski. Wyjazd będzie w sobotę 9 czerwca. Koszty przejazdu i wstępów do skansenów pokrywa Caritas Parafialna. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. Przewodnik Katolicki” – Kolejny artykuł o sposobie funkcjonowania Rad Duszpasterskich pt. „Pasażerowie stają się załogą” i warto zapoznać się z treścią wywiadu z ks. Prymasem Wojciechem Polakiem

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1 kwietnia 2018 r


 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. msze św. jak w niedzielę. Zbieramy ofiary na katolickie uczelnie.
 2. Najbliższy Tydzień to Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 3. W środę o godzinie 13.30 pogrzeb + Bożeny Nowickiej mamy Violetty Lisoń l. 75 . Różaniec za zmarłą we wtorek po wieczornej mszy św. Dobry Jezu, a nasz Panie……
 4. W I piątek miesiąca sakrament pokuty o godziny 16.00 – 17.30. O 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci NSPJ.
 5. W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania /klasa III Gimnazjum i I ponadgimnazjalna.
 6. W sobotę od godziny 8.00 – odwiedzimy chorych, a po mszy św. wieczornej do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Przed mszą św. o godzinie 11.00 nastąpi poświęcenie dwóch obrazów związanych z kultem miłosierdzia, będzie to obraz św. Jana Pawła II umieszczony w kościele i obraz Brata Alberta, który będzie umieszczony w biurze parafialnym. Poświęcenia dokona ks. dziekan Andrzej Szczepaniak z Buku. Zbieramy ofiary na rodzinę z Alleppo. W gablocie są wywieszone życzenia, dla osób wspierających akcję Caritas Rodzina Rodzinie
 8. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z ulicy Poznańskiej od rodziny Kaczmarków do Adamczaków, dziękująć za ostatnie sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
 9. Przewodnik Katolicki” – warto obejrzeć wymowne zdjęcie z tzw. „czarnego protestu” z dnia 25 marca w dzień Zwiastowania Pańskiego. Interesujący artykuł o kontaktach O. Jana Góry z papieżem Janem Pawłem II. może warto sobie przypomnieć, bo w poniedziałek przypada 13 rocznica śmierci Jana Pawła II.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM SKLADAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. SPÓJRZMY NA ŻYCIE Z PERSPEKTYWY ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA. JEST TO PERSPEKTYWA WIARY, ŻE ZE ZWYCIĘSTWA CHRYSTUSA MOŻE SKORZYSTAĆ CZŁOWIEK.

NIECH PRAWDA O ZMARTWYCHWSTANIU JEZUSA ROZJAŚNI NASZE MYŚLI I POPROWADZI DO RADOŚCI I POKOJU.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA PALMOWA

 25 marca 2018 r


 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 14.00
 2. PROGRAM LITURGII TRIDUM PASCHALNEGO

CZWARTEK

g, 19.00 – LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ

PIĄTEK

g.19.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00

SOBOTA

Adoracja Najświętszego sakramentu od 9.00 – 21.00 według planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń. Poświęcenie potraw w Niegolewie o godzinie 10.00, w Łagwach o godzinie 10.30, w Wojnowicach o godzinie 11.00 i 12.00

 1. 21.00 – LITURGIA WIGILII PASCHANEJ

Podczas święcenia potraw zbieramy żywność dla podopiecznych Domu „Pomocna Dłoń” w Brońsku.

 1. Przypominam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o uczestnictwie w Liturgii Triduum Paschalnego
 2. Do sprzątania w kościoła w środę prosimy parafian z  ulicy Poznańskiej od rodziny Rutkowskich do Puzickich, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 3. Ofiary na daninę i na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do dużej skarbony. Dotąd zebraliśmy z 139 kopert 2830 zł.  na daninę diecezjalną. Jesteśmy zobowiązani do wysłania  na daninę 2980 zł i na Dom Księży Emerytów 850 zł. Razem 3740 zł. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 982 zł.
 4. Zmarła śp. Władysława Antkowiak z Wojnowic l.87. Pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 13.30. Różaniec w sobotę po mszy św. wieczornej, w niedzielę po Gorzkich Żalach i w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Dobry Jezu, a nasz Panie…..
 5. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Obecny numer jest z dodatkiem „Rozmowy z Bogiem”. Na ławkach jest wyłożony „Przewodnik po Triduum Paschalnym”. Proszę, aby to była lektura  w każdym domu, aby dobrze zapoznać się z istotą wielkich trzech dni paschalnych i z większą świadomością wziąć udział w liturgii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 4 marca 2018 r


 1. Od poniedziałku do środy będą szkolne rekolekcje dla szkoły Podstawowej w Wojnowicach według planu przestawionego uczniom. W środę o godzinie 9.00 msza św. dla uczniów i mogących w niej uczestniczyć rodziców.
 2. W środę o wieczornej mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które będzie prowadził ks. Daniel Wachowiak dawny wikariusz w Buku.

sobota – 10 marca

g.18.00 – msza św. z nauką rekolekcyjną

po mszy św. spotkanie dla młodzieży od klasy VII – I ponadgimnazjalnej

                    niedziela- 11 marca

nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św.

poniedziałek  – 12 marca

 1. 17.00 – msza św. z nauką w Niegolewie
 2. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Wojnowicach

po mszy św. nauka dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania od klasy VII – I ponadgimnazjalnej

wtorek – 13 marca

 1. 17.00 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Niegolewie
 2. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną w Wojnowicach

po mszy św. nauka dla rodziców dzieci I komunijnych

środa – 14 marca

g.11.00 – 12.00 – okazja do spowiedzi

g.15. 00 – 16.00 i od 17.00 -18.00 okazja do spowiedzi św.

 1. 17.00 – 17.30 – okazja do spowiedzi św. w Niegolewie
 2. 18. 00 – nowenna do MBNP
 3. 18.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną
 4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o godzinie 17.30 – drogę poprowadzi Żywy Różaniec z parafii św. Mateusza w Opalenicy
 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek 9 marca wyruszy Ekstremalna Drogi Krzyżowa z Opalenicy do Konarzewa. W tym roku dostępne są trzy trasy, w tym jedna rowerowa.  EDK z Opalenicy rozpocznie się mszą św. o godz. 19.00 w kościele św. Mateusza. Zapisy na stronie www.edk.org.pl .Więcej informacji na plakacie.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na wsparcie rodzin z Aleppo.
 2. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Ratajczaków od Skotarków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 3. Dziękujemy za składanie ofiar na daninę diecezjalną. Ofiary na daninę i na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do dużej skarbony
 4. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Porcja artykułów dobra na Dzień Kobiet jeden z nich ma tytuł: „Po co świętemu kobieta”?

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 25 LUTEGO 2018 r

 


 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. o godzinie 15.00 – 16.30. O 16.30 msza św. i po mszy świętej droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych.

 

 1. Odwiedziny chorych będą przed świętami

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00.

 

 1. Rodzice dzieci I komunijnych odbierają alby w środę po mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”, a w przyszłą niedzielę na wsparci rodzin z Aleppo.

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od nr 58-60, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne nad słowami Jezusa na krzyżu. Jest też wywiad z ks. Pawłem Pawlickim o duszpasterstwie osób uzależnionych, oraz pytanie komu Kościół odmawia katolickiego pogrzebu ?

           


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 18 LUTEGO 2018 r

 


 1. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 30, dla dorosłych o godzinie 17.30.

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w niedzielę o g. 14.00.

 

 1. Nie będzie mszy św. od poniedziałku do środy. W czwartek o godzinie 8.00 msza św. Biorą w niej udział wyjeżdżający na wycieczkę ministranci i służba liturgiczna. Proszę, aby rodzice niepełnoletnich uczestników wycieczki podpisali pisemną zgodę na udział w wycieczce.

 

 1. Nauki dla narzeczonych w kościele św. Mateusza w Opalenicy zaczynają się w I Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.45

 

 1. Bardzo proszę nie wjeżdżać samochodami po bramę cmentarza od strony kościoła. Droga na cmentarz została rozjechana przez wjeżdżające samochody.

 

 1. W przyszłym tygodniu zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Ławniczaków  do Piotrowskich, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” –umożliwia rozważania rekolekcyjne na słowami Jezusa na krzyżu. i o tym jak mistrz Polski kick – boxingu został franciszkaninem.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZEŃ 2018 r

 


 

 1. W Środę Popielcową msze św. w Wojnowicach o g. 8.00 i 19.00 .W Niegolewie o g. 17.00. Od 16.30 w Niegolewie okazja do spowiedzi św. Po mszach świętych zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezji. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 

 1. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 30, dla dorosłych o godzinie 17.30.

 

 1. W Wielkim Poście Gorzkie Żale o g. 14.00. Kazania pasyjne będzie głosiła ks. Łukasz Łukasik z parafii św. Mateusza z Opalenicy

 

 1. Dziękujemy za ofiary na rodzinę z Aleppo. Zebraliśmy 561, 20 zł.

 

 1. Nauki dla narzeczonych w kościele św. Mateusza w Opalenicy zaczynają się w I Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.45

 

 1. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Łagiewskiej od rodziny Niezabitowskich do Tuliszków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.

 

 1. Przewodnik Katolicki” – artykuły wprowadzające nas w ważny dla naszej wiary okres Wielkiego Postu. „Mały Przewodnik Katolicki” – jako pomoc w wychowaniu chrześcijańskim dzieci.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZEŃ 2018 r

 


 

 1. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów. Jak dotychczas fantów jest niewiele.
 2. Msze św. w tym tygodniu od środy do piątku o godzinie 8.00
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 4. Dziękujemy za ofiary na Radio Emaus w kwocie 200 zł i składka inwestycyjna 1100,20 zł
 5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Dworcowej z II części, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – o batalii o ochronę życia chorych i niepełnosprawnych dzieci
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 22 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów do Nawrotów

środa 24 stycznia

 1. 15.00 –  od Misiaków do Rutkowskich

                    czwartek – 25 stycznia

 1. 17.00 – ul. Łagiewska – od rodziny Dybionków i bloki

piątek – 26 stycznia

g.15.00 – od Kozłowskich do Wenclów

sobota – 27 stycznia

 1. 10.00 – od Dudów do Korczyńskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 STYCZEŃ 2018 r

 


 1. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30..
 2. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 3. Na rodzinę z Aleppo zebraliśmy 884,65 zł
 4. Dzisiaj zbieramy ofiary na Radio Emaus. Wprzyszłym tygodniu będziemy zbierali ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 5. Od 18 – 25 stycznia Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan po hasłem „ „Prawica Twoja wsławiła się mocą”, a 17 stycznia będzie Dzień Judaizmu, a 26 stycznia Dzień Islamu.
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z  ulicy Dworcowej z I części, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – Po co nam rok św. Stanisława Kostki i o krajach , do których niebawem udaje się papież, o Chile i Peru.
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 15 stycznia

 1. 15.00 – ul. Słoneczna

g..15.00 – ul Kanałowa od rodziny Nowackich do Nyklów

wtorek 16 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Skotarków i Walkowskich

środa 17 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Jujków i od Piglów

czwartek 18 stycznia

 1. 15.30 – u .Wodna od rodziny Bręków i Sadłochów

piątek 19 stycznia

 1. 15.00 – ul Wodna od rodziny Nadstogów i Kaczmarków

sobota 20 stycznia

 1. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Piotrowskich do Rybickich
 2. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Ratajczaków do Skotarków

poniedziałek 22 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów  i od Nawrotów

wtorek 23 stycznia

 1. 15.00 – Łagiewska od rodziny Dybionków i bloki

środa 24 stycznia

 1. 15.00 –ul. Poznańska – od Dudów do Korczyńskich i od Wenclów do

Kozłowskich

                    czwartek – 25 stycznia

 1. 15.30 – ul. Poznańska od rodziny Rutkowskich  i od rodziny Misiaków

  


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

7 STYCZNIA 2018 r

 


 1. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30..
 2. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 3. 13 stycznia odbędzie się zabawa organizowana przez Caritas Parafialną dla osób 50+, można nabywać bilety w biurze parafialnym i u Pani Renaty Piotrowskiej. Bilety po 60 zł od osoby.
 4. Dzisiaj kolejna zbiórka na rodzinę z Aleppo. Dziękujemy za ofiary na misje zebraliśmy 391 zł
 5. W przyszła niedzielę dzień migranta i uchodźcy
 6. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Wojnowic z ulicy Ogrodowej i Dobieżyńskiej , dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 7. Przewodnik Katolicki” – o małżeńskich kryzysach i ich rozwiązywaniach
 8. Plan kolędy: /listy kolędowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła/

poniedziałek 8 stycznia

 1. 15.30 – Wojnowice ul. Dworcowa

wtorek 9 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Słabych i od Kaczmarków 2 księży

środa 10 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Tomiaków i od rodziny Czubków 2 księży

czwartek – 11 stycznia

 1. 16.00 – Łagwy od Padyasków i od Łysiaków 2 księży

piątek – 12 stycznia

 1. 15.00 – Łagwy od rodziny Dzięciołów i od Gałęckich 2 księży

sobota -13 stycznia

 1. 10.00 – ul. Dobieżyńska i Ogrodowa
 2. 10.00 – ul. Kanałowa – od rodziny Krzyśków do Zellnerów

poniedziałek 15 stycznia

 1. 15.00 – ul. Słoneczna

g..15.00 – ul Kanałowa od rodziny Nowackich do Nyklów

wtorek 16 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Skotarków i Walkowskich

środa 17 stycznia

 1. 15.00 – ul. Robotnicza od rodziny Jujków i od Piglów

czwartek 18 stycznia

 1. 15.00 – u .Wodna od rodziny Bręków i Sadłochów

piątek 19 stycznia

 1. 15.00 – ul Wodna od rodziny Nadstogów i Kaczmarków

sobota 20 stycznia

 1. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Piotrowskich do Rybickich
 2. 10.00 – ul. Łagiewska od rodziny Ratajczaków do Skotarków

poniedziałek 21 stycznia

 1. 15.00 – ul Łagiewska od rodziny Hirschweldów do Nawrotów

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

31 GRUDNIA 2017 r

 


 1. Na zakończenie roku msza św. w niedzielę o godzinie 17.00
 2. W Nowy Rok -Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki msze św. w Niegolewie o 9.30, w Wojnowicach o 11.00 i 16.00
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego w sobotę msze św. w Wojnowicach o godzinie 8.00 i 11.00, w Niegolewie o 9.30.. O godzinie 14.00 spotkanie seniorów z Wojnowic w sali wiejskiej. W Opalenicy o godzinie 12.45 orszak Trzech Króli.
 4. Jest jeszcze jeden bilet na koncert  5 stycznia o godzinie 19.00 w arenie poznańskiej „Poznań dla Betlejem” w cenie 40 zł
 5. Msze św. w tym  tygodniu w środę i czwartek o godzinie 6.30, w piątek o godzinie 17.00
 6. W przyszła niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego.
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 15.30 do 16.30 o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci NSPJ. O godzinie 17.00 msza św. W sobotę po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00
 8. Odwiedziny chorych będą dopiero w pierwszą sobotę lutego.
 9. 27 stycznia zabawa parafialna. Bilety od pary 180 zł i prosimy o przynoszenie fantów.
 10. 13 stycznia odbędzie się zabawa organizowana przez Caritas Parafialną dla osób 50+, można nabywać bilety w biurze parafialnym i u Pani Renaty Piotrowskiej. Bilety po 60 zł od osoby.
 11. W przyszła niedzielę kolejna zbiórka na rodzinę z Aleppo
 12. Do sprzątania kościoła prosimy parafian z Łagiew od rodziny Adamków do To  do rodziny Tomiaków, dziękując za ostatnie sprzątanie i ofiary na kwiaty.
 13. Przewodnik Katolicki” – polecam artykuł „Przewodnik po kolędzie” czyli jak przyjąć księdza i nie męczyć siebie i jego.
 14. Plan kolędy

wtorek 2 stycznia g. 15.00

Niegolewo Huby – od końca

środa 3 stycznia g. 15.00

Niegolewo – od rodziny Nawrotów i od rodziny Leśniaków

czwartek – 4 stycznia

g. 15.00 – od rodziny Szelejewskich i blok od końca

g. 16.00 – od rodziny Piątyszków do pałacu

poniedziałek 8 stycznia

 g. 15.30 – Wojnowice ul. Dworcowa

wtorek – 9 stycznia

                    g. 15.00 – Łagwy od rodziny Słabych i od Kaczmarków 2 księży

środa 10 stycznia

g. 15.00 – Łagwy od rodziny Tomiaków i od rodziny Czubków 2 księży

czwartek – 11 stycznia

g. 16.00 – Łagwy od Padyasków i od Łysiaków 2 księży

piątek – 12 stycznia

g. 15.00 – Łagwy od rodziny Dzięciołów i od Gałęckich 2 księży